UUDISED


Viru Toidu parimad!
lisatud 25.03.2014

Juba sel reedel, 28.03.2014 selguvad Viru Toidu parimad.

Nimelt on lõppenud aeg, kui sai esitada kandidaate kolme erinevasse kategooriasse, et välja selgitada parimad:

Aasta 2013 Virumaa parim toidutootja

Aasta 2013 Virumaa parim toitlustaja

Aasta 2013 Viru Toidu parim tegu

Tunnustusürituse eesmärk on motiveerida Virumaal tegutsevaid mikro- ja väikeettevõtteid. Tunnustatakse tublisid tegijaid, kes toodavad maitsvaid kohalikke tooteid, pakuvad kohalikust toorainest valmistatud toitu või on teinud midagi suurepärast kohaliku toidu valdkonna edendamiseks Virumaal.

Nominentide seast parimad valib välja Viru Toidu brändikomisjon

Tulemustest anname teada juba uuel nädalal meie kodulehel www.virutoit.ee ja FB-s

 


Kas sa seda lugu tead!?
lisatud 20.03.2014

Kas sa seda lugu tead, kuidas Kaja Kreisman 8-aastaselt oma vanaemalt kummikute kadumise eest nahutada sai? Kummikud jäid Purtse jõe põhjas tõrva sisse kinni ja neid ei saanud enam kätte.  Või seda Erra küla lugu, et 85 aastat tagasi tulid osad kohalikud elanikud vihmaga õue, sest siis jäid riided puhtaks. Toas, kus polnud korstnaid ning laed olid suitsunud, tuli läbi lekkiva katuse must vesi selga ja määris riided ära. Ja see kuulus Sirtsi kivi - vähe sellest, et rändrahnu peal saab 12 paari korraga tantsida, on kivi alla maetud palju kulda, mida kohalikud mehed käinud otsimas.

Üleskutse kõikidele asjaosalistele – jaa, see puudutab sind samuti: kui sa tead kedagi, kellel on põnevad lood üles kirjutatud või on valmis neid rääkima, siis anna meile teada. Abiks on ka erinevad vanad fotod. 

Eesmärk on koguda erinevaid põnevaid lugusid Aseri, Lüganuse, Sonda ja Rägavere vallast, et neid hiljem teistelegi jutustada.

Mis aja lood? Ikka kõige vanematest eilseteni välja. 

Kuhu saata info, vihje või küsida nõu? Töö eestvedajateks on Laila Meister iise@iise.ee ja Kaja Kreisman kaja.kreisman@gmail.com ning abijõuks MTÜ Virumaa Koostöökogu info@viko.ee 

Põnevad lood ja pildid on oodatud hiljemalt 20.04.2014.


Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) infopäev Lüganusel
lisatud 11.03.2014

Ole kursis Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) taotlemise tingimustega. Infopäev kõikidele huvilistele toimub 13.03.2014 Lüganuse rahvamajas algusega kell 17.00 (eelregistreerimisega!) Peale uuenenud tingimuste on ka taotletav summa suurenenud!

http://ida-viru.maavalitsus.ee/kohaliku-omaalgatuse-programm-kop-