UUDISED


Elagu Laila, Gerli ja PurFest!!!
lisatud 27.02.2014

Ida-Virumaa aasta tegija on “Purfesti” naiskond

Maakonna omavalitsuste liit ja maavalitsus valisid mulluse aasta tegijaks Purtse jõefestivaliga juba neli aastat ühte Ida-Virumaa olulisemat keskkonnaprobleemi teadvustanud MTÜ Purtse Jõe Arenduskeskus. 

“Aasta tegija tiitel näitab, et me oleme liikunud õiges suunas. Meid ja meie tegemisi on märgatud ja see ongi ju eesmärk olnud – tõmmata tähelepanu Purtse jõele ja ka kogu piirkonnale,” ütles jõefestivali Purfest korraldaja Gerli Romanovitš.

“See on tunnustus nähtud vaeva eest ja näitab, et meie töö on Ida-Viru inimestele oluline,” on üritust korraldava MTÜ Purtse Jõe Arenduskeskus juhatuse liikmel Laila Meistril hea meel, et nende  tegevust on märgatud ja oluliseks peetud. “Järelikult Purtse jõgi väärib seda tähelepanu, mida me oleme oma tegevusega suurendanud.”

Gerli Romanovitši sõnul püütakse edaspidi senisest rohkem fookusesse tõsta Purtse jõe elustikku, aga ka seda, millist mõju me avaldame Läänemerele – seda enam, et “Purfest” on tänavu lülitatud Soome lahe aasta programmi. “Kui meil seni on üritused läinud allavoolu, siis sel aastal on vastupidi – paneme Purtse jõe tinglikult tagurpidi voolama. Ehk kui varem on alati jõutud üritustega Soome lahe äärde, siis Soome lahe aasta puhul liigume mere äärest maismaa poole.”

Aasta tegija aunimetuse andsid maakonna omavalitsusliit ja maavalitsus välja tänavu juba kuuendat korda.

“Tänavu esitati aasta tegija tiitlile esimest korda nii palju kandidaate – kümme silmapaistvat tegijat maakonna eri paigust,” tundis IVOLi tegevjuht Urve Erikson heameelt, et kuus aastat tagasi koos maavalitsusega algatatud ettevõtmine aina rohkem huvi pälvib.

Aasta tegijaks pakuti tiitli pälvinud MTÜ Purtse Jõe Arenduskeskus kõrval veel Signe Roosti ja Lemmaku küla, Juulia Metsa, Viru Rotary klubi, Veera Kevlitsit ja Svetlana Podtsepajevat, Tarmo Baklerit, Tatjana Klimenkot, Sillamäe sadamat, lasteaeda Pääsuke ja Tauno Võhmarit.

“Kaalukausid on erinevad,” tõdes Erikson. “Kui üks väike MTÜ, kaks naist suudavad terve kogukonna kaasata nii olulisel keskkonnateemal kaasa mõtlema ja tegutsema, siis terve maakonna mastaabis vaadates on nende tehtul komisjoni hinnangul rohkem kaalu.”

http://pr.pohjarannik.ee/?p=9837


Konkurss " Viru Toidu parimad 2013"
lisatud 25.02.2014

Konkurss „Viru Toidu parimad 2013“

Mittetulundusühing Kohalik Toit kuulutab välja konkursi „Viru Toidu parimad 2013“, millega soovime tunnustada ja avalikkusele tutvustada Virumaa paremaid ettevõtteid ja algatusi, millel on oluline mõju kohaliku toidu arengule. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 06. märts 2014.a.
Konkursi „Viru Toidu parimad 2013“ eesmärgiks on tunnustada Virumaal edukalt tegutsevaid ettevõtjaid, kes tegelevad toidu tootmise ja –töötlemisega ning toitlustamisega. Samuti atraktiivseid edukate tulemustega valdkondlikke projekte, et teadvustada inimestele kohaliku toidu ja toidukultuuri olulisust. 
Tunnustamise kategooriad on järgmised:

 1. Aasta 2013 Virumaa parim toidutootja
 2. Aasta 2013 Virumaa parim toitlustaja
 3. Aasta 2013 Viru Toidu parim tegu

Konkurssi võitjad kuulutatakse välja Viru Toidu tunnustuse üritusel, mis toimub Saka mõisa härrastemajas 28. märtsil 2014.a. Võitjaid tunnustab MTÜ Kohalik Toit.
Kandidaate võivad konkursile esitada: eraisikud, ettevõtted, riigiasutused, organisatsioonid, kohalikud omavalitsused, maavalitsused välja arvatud konkursi korraldaja. Esitada võib mitu kandidaati.
Kõik nominendid palume esitada elektrooniliselt e-posti aadressile info@virutoit.ee,  MTÜ Kohalik Toit koduleheküljel www.virutoit.ee  asuva esitamise vormi kaudu:
„Viru Toidu parimad 2013“ või kirjalikult aadressil Keskväljak 1- 310, Jõhvi 41594, Ida-Virumaa märgusõnaga „Viru Toidu parimad 2013“.
Esitamise vorme oodatakse hiljemalt  06.märtsiks 2014.a.

Taotluse täitmisel lähtuda  „Viru Toidu parimate toidutootjate ja toitlustajate tunnustamise statuut ” nõuetest.
Loe lisainfot: Viru Toidu parimate toidutootjate ja toitlustajate tunnustamise statuut

MTÜ Kohalik Toit on Virumaa ettevõtjaid ühendav organisatsioon, mis tegeleb kohaliku toidu propageerimisega. See on mittetulundusühing, mille eesmärk on ühendada Virumaa väikeettevõtjaid ja organisatsioone, kes pakuvad ehtsaid ja häid Virumaa kohalikke toidutooteid. Meie põhitegevus on tutvustada Virumaa toidutooteid ja piirkonda läbi kohaliku toidu ning arendada piirkondlikku koostööd loodud võrgustikus, kuhu kuuluvad tootjad, töötlejad ja toitlustajad. 
Piirkonna- ja kvaliteedimärgi  „VIRU TOIT“ eesmärgiks on:                        
 

 • Väärtustada Virumaa kohalikke tooteid
 • Suurendada tarbija usaldust Virumaa toodete kvaliteedi osas
 • Toetada Virumaa toodete müüki (k.a eksporti)
 • Luua konkurentsieeliseid
 • Toetada Virumaa ettevõtjate koostööd ja võrgustumist

 
Lisainfo telefonil + 372 53005031 või e-mailil info@virutoit.ee

 


07.03.2014 Arenguseminar Maidla rahvamajas
lisatud 04.02.2014

 

Arenguseminari ajakava

Plakat_1Reedel, 07. märtsil 2014, algusega kell 10:00 Maidla Rahvamajas (tervituskohv, lõunasöök, kohvipaus). Vaata, miks teen!
¤ Osalejatele tasuta.

Ajakava saab iga päevaga järjest kindlamat vormi ja on hetkel järgmine:

 • Ida- Virumaa turismikoordinaator Kadri Jalonen “Mida räägivad numbrid?”
  - Viimaste aastate majutusnäitajate trendidest;
 • Kiviõli Seikluskeskuse esindaja “Kes nad kõik on?”
  - 2013 ja 2014 aasta külastatavuse näited;
 • Virumaa Koostöökogu tegevjuht Kadri Kuusmik “Senised edulood julgustavad.”
  - järgmise rahastusperioodi infot;
 • Loomemajanduse teema/ EAS esindaja “Kõik uus on unustatud vana!”
  - loomemajandus saab enam vahendeid kui eelmisel perioodil;
 • Põllumajandusministeeriumist MAK (maaelu arengukava) esindaja “Maaelu perspektiivsetest arengusuundadest”;
 •   Kohaliku toidu (Viru Toit) tootja “Tagasi juur(ika)te juurde!”
  - võimalused väike- ja mahetootmisteks;
 • Purtse rannakalurite Ühingu esindaja “Kohalik kala”
  - värske kohalik kala võiks kõigis VIKO piirkonna turismi ja toitlustusasutustes saadaval olla (like a local fish);
 • Aidu Veespordikeskuse juhatuse liige Hadri Murula  “Aidu uus tulemine!”;
 • Viru Keemia Grupi esindaja “Ida- Virumaa- püramiidide maa!”.