UUDISED


Kas sa seda lugu tead!?
lisatud 20.03.2014

Kas sa seda lugu tead, kuidas Kaja Kreisman 8-aastaselt oma vanaemalt kummikute kadumise eest nahutada sai? Kummikud jäid Purtse jõe põhjas tõrva sisse kinni ja neid ei saanud enam kätte.  Või seda Erra küla lugu, et 85 aastat tagasi tulid osad kohalikud elanikud vihmaga õue, sest siis jäid riided puhtaks. Toas, kus polnud korstnaid ning laed olid suitsunud, tuli läbi lekkiva katuse must vesi selga ja määris riided ära. Ja see kuulus Sirtsi kivi - vähe sellest, et rändrahnu peal saab 12 paari korraga tantsida, on kivi alla maetud palju kulda, mida kohalikud mehed käinud otsimas.

Üleskutse kõikidele asjaosalistele – jaa, see puudutab sind samuti: kui sa tead kedagi, kellel on põnevad lood üles kirjutatud või on valmis neid rääkima, siis anna meile teada. Abiks on ka erinevad vanad fotod. 

Eesmärk on koguda erinevaid põnevaid lugusid Aseri, Lüganuse, Sonda ja Rägavere vallast, et neid hiljem teistelegi jutustada.

Mis aja lood? Ikka kõige vanematest eilseteni välja. 

Kuhu saata info, vihje või küsida nõu? Töö eestvedajateks on Laila Meister iise@iise.ee ja Kaja Kreisman kaja.kreisman@gmail.com ning abijõuks MTÜ Virumaa Koostöökogu info@viko.ee 

Põnevad lood ja pildid on oodatud hiljemalt 20.04.2014.


Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) infopäev Lüganusel
lisatud 11.03.2014

Ole kursis Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) taotlemise tingimustega. Infopäev kõikidele huvilistele toimub 13.03.2014 Lüganuse rahvamajas algusega kell 17.00 (eelregistreerimisega!) Peale uuenenud tingimuste on ka taotletav summa suurenenud!

http://ida-viru.maavalitsus.ee/kohaliku-omaalgatuse-programm-kop-


ARENGUSEMINARI VIDEOKUTSE
lisatud 28.02.2014

ARENGUSEMINAR 07.03.2014 MAIDLA RAHVAMAJAS

VIDEOKUTSE

Seminar on ellu kutsutud eelkõige Virumaa Koostöökogu (loe: VIKO- Lüganuse, Sonda, Aseri ja Rägavere + Kiviõli) piirkonnas elavate ettevõtlike inimeste, sealkandis toimetavate ettevõtete ja muidugi kõikide teiste huviliste jaoks, kellele VIKO piirkonna edenemine on südamelähedane ja korda läheb.

Seminari eesmärgiks on tuua osalejatele uudiseid, tuge ja julgustust motiveerimaks neid ettevõtlusega alustama ja tegelema. Fakt on see, et 2013. talvel esimest hooaega alustanud Kiviõli Seiklusturismikeskus on andnud pikalt unes olnud piirkonnale uue hingamise (2013. aasta lühikese- kahekuulise hooaja jooksul külastas keskust 14 000 inimest).

Senine külalistetulv saab mõne aasta pärast, kui avatakse Aidu Veespordikeskus, paisuma topelt. Kõik nad vajavad aga kohapeal erinevaid teenuseid- seega ootus meie ettevõtluskeskkonnale kasvab pidevalt. 

Vot just siinkohal ongi VIKO piirkonna inimestel ja ettevõtetel võimalus- tekkinud on nõudlus turismi toetavaks väike- ettevõtluseks, mis võib ümbruskaudsetesse valdadesse tekitada hulgaliselt uusi ettevõtteid ja  seeläbi ka hulgaliselt töökohti.