UUDISED


Viru Toidu parimad tunnustatud!
lisatud 27.03.2015

Trummid põrisevad.....
Selgunud on "Viru Toidu parimad 2014"!
Aasta 2014 Virumaa parim toitlustaja on Gruusia Trahter Mimino
Aasta 2014 Virumaa parim tootja on Meie Pagar ja
Aasta 2014 Viru Toit parim tegu on R Capital OÜ Konju Mõisa Talu talupood Tallinnas

Loe edasi >>

Suvel on tulemas esimene üle-eestiline avatud talude päev
lisatud 20.03.2015

Suvel toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev

19. juulil 2015 toimub esimest korda üle-eestiline avatud talude päev, kus külalisi võtavad vastu enam kui 100 talu ja põllumajandustootjat üle terve Eesti. Osalemisest huvitatud talud saavad end kirja panna kuni maikuu lõpuni.

"Õige söögi järele tuleb ikka maale sõita ja seepärast avavad paljud talud sel suvel külastajatele oma uksed," ütles põllumajandusminister Ivari Padar. "Sedavõrd mastaapset ettevõtmist põllumajanduse ja maaelu tutvustamiseks pole Eestis seni tehtud."

Põllumajandusministri sõnul võiks see päev olla nii tootjate kui Eesti inimeste vastastikuse austuse avaldus. "Omamaine toidutootmine on iga riigi jaoks suur väärtus, mida hindab kindlasti iga toidusõber. Niisamuti nagu põllumeeste jaoks on kõige tähtsam kodumaine tarbija. Loodame, et avatud talude päevaga saame kasvatada inimestes taas sidet maapiirkondadega, sest kahjuks paljudel pole enam maavanaemasid ja –vanaisasid, kelle juures käia," rääkis Padar.

19. juulil toimuval esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha, nii suuri farme kui väiksemaid talusid, põnevat põllumajandustehnikat, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta päris ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid.

Üle-eestilise avatud talude päeva algatus sündis Põllumajandusministeeriumi, Maamajanduse Infokeskuse ja Järvamaa Avatud Talude eestvedajate koostöös.

Avatud talude päevi korraldatakse paljudes riikides üle maailma, sh näiteks Soomes, Rootsis, Belgias, Suurbritannias, Itaalias, Portugalis, Austraalias, Kanadas, USAs ja paljudes teistes riikides. Eestis on avatud talude päevi seni korraldatud Järvamaal, Saaremaal ja Pandiveres.

NB! Talud ja põllumajandustootjad on 27. märtsil oodatud Jänedal toimuvale avatud talude päeva ettevalmistavale infopäevale. Lisainfo ja registreerumine: /index.php?id=3369&page=3394&

Rohkem infot avatud talude päeva kohta: http://www.agri.ee/et/eestimaa-avatud-talud-2015
Avatud talude päev Facebookis: https://www.facebook.com/events/792255547518477/

Meediapäringud: Karin Volmer, Põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakond, press@agri.ee, tel 625 6254 / 5696 4876
Talude ja tootjate registreerumine: Reve Lambur, Maamajanduse Infokeskuse maaeluvõrgustiku büroo, reve@maainfo.ee


Lugupidamisega

Karin Volmer
avalike suhete osakond
Põllumajandusministeerium
press@agri.ee
tel 625 6254


Maale elama algatus tuleb Virumaa südamesse!
lisatud 12.03.2015

Head Virumaa Koostöökogu piirkonna omavalitsused, aktiivsed kogukonnad!

Oleme kutsunud endale Missost 29.03.15 kell 11:00 Lüganuse Rahvamajja külla endale  Hr. Tiit Niilo, kes on suurt populaarsust kogunud liikumise „Maale elama“ www.maale-elama.ee üks meeskonna liige.

Miks kutsusime külla – aga ikka selleks, et elavdada elu meie piirkonnas ja meie omavalitsustes. Maale elama üheks eesmärgiks on pakkuda inimestele võimalusi tulla elama ja töötama maale.

Maale elama algatuse otsesed eesmärgid on:

  • suurendada ühiskonna teadlikkust maal elamise eeliste ning väljakutsete osas;
  • tõsta maakogukondade avatust uute elaniku suhtes;
  • julgustada kogukondi ja omavalitsusi võtma aktiivset rolli oma inimressursi kujundamisel;
  • tugevdada kogukondade suutlikkust esitleda ja turundada end väärt elukeskkonnana;
  • muuta elukohavahetust linnast maale lihtsamaks ja teadlikumaks.

Infopäeva eesmärgiks on tutvustada Maale elama liikumise tegevusi, kuidas kogukonnad, omavalitsused saavad ennast turundada ja osaleda ettevõtmises. Millist kasu kogukonnad, omavalitsused saavad ning mess maale elama, mida see endast kujutab ja kuidas seal osaleda.

Ootame aktiivseid kogukonna liikmeid, omavalitsuse poolseid otsustajaid infopäevale 29.03.2015 kell 11.00-13.00 Lüganuse rahvamajja, sest tegutsema peame kohe!

Anna oma tulekust teada hiljemalt 25.03.2015 aadressile kadri.kuusmik@viko.ee, info@viko.ee

Rohkem infot Maale elama algatuse kohta leiad www.maale-elama.ee, messi kohta leiad infot siit http://www.maale-elama.ee/maale-elama-2015#.VPb09OH_CVA

 

Virumaa Südames on hea elada ja tööd teha!