UUDISED


Annetus Ida-Viru Keskhaigla lasteosakonnale
lisatud 03.03.2015

Virumaa Koostöökogu ja Kirderanniku Koostöökogu on ühesoos pidanud liikmetele aastalõpuseminare ning igakord ka traditsioonilise oksjoni läbiviinud.  Viis aastat järjest on oksjonitulu eest soetatud vajaminevaid esemeid Ida-Viru Keskhaigla lasteosakonnale. Seekord saime tänu liikmete lahkele annetusele soetada 3 külmkappi, milles lapsevanemad saavad hoida haiglas olles toidukraami. Aitäh kõikidele annetajatele.

Vaata ka uudist Ida-Viru Keskhaigla kodulehel http://ivkh.ee/et/haiglast/ivkh-uudised/577-oksjonitulust-annetati-lasteosakonnale-kolm-kuelmkappi.html


Strateegiaseminar 10.03.2015 Kukruse polaarmõisas!
lisatud 27.02.2015

Alates 30.01.2015 on Leader tegevusgrupil Virumaa Koostöökogu uus liige, Kohtla vald. Seoses Kohtla valla liitumisega hakkame edasi tegutsema oma strateegiaga uueks programmperioodiks.

Ootame teid Virumaa Koostöökogu strateegiaseminarile 10.03.2015 Kukruse polaarmõisa http://www.kukrusemois.ee/kontakt_asukoht

Eesmärgiks on tutvuda Kohtla valla tegusate inimestega, tutvustada Virumaa Koostöökogu liikmeid ja tegemisi, strateegia tööversiooni ning jätkata vajalike töögruppidega strateegia täiendamiseks.

PÄEVAKAVA:

13.00 – 13.30 Registreerimine seminarile, kerge eine. Laua katab Pagarikoda OÜ www.pagarikoda.com

13.30 – 14.00 Virumaa Koostöökogu tegemised – Kadri Kuusmik, MTÜ Virumaa Koostöökogu tegevjuht www.viko.ee

14.00 – 16.00 Strateegia tööversiooni tutvustamine, arutelu, töögrupid – Mihkel Laan, Cumulu Consulting OÜ juhatuse liige www.cumulus.ee

 

Lisana on kaasas seni tehtud strateegia tööversioon, rõhutan et tegemist pole lõpliku dokumendiga teie mõtted, ettepanekud piirkonna arendusdokumendi valmimisel on üliolulised. Kommentaarid võite saata eelnevalt kadri.kuusmik@viko.ee või mihkel.laan@cumulus.ee  

Andke teada oma tulekust koheselt või hiljemalt 05.03.2015 kella 14.00-ks. meiliaadressile kadri.kuusmik@viko.ee .

 

Lugupidamisega

 

Kadri Kuusmik

MTÜ Virumaa Koostöökogu

tegevjuht

3357677

+372 5822 2877

www.viko.ee

Leia meid ka facebookist – MTÜ Virumaa Koostöökogu


Viru Toit presidendi vastuvõtul!
lisatud 19.02.2015

 

PÕHJARANNIK: President kostitab virumaiste hõrgutistega

Allikas: Põhjarannik, autor Sirle Sommer-Kalda
11. veebruar 2015. a

Jõhvi kontserdimajas toimuval presidendi vastuvõtul hoolitseb soolaste suupistete eest kaheksa peakokka, kes on jahtinud virumaist toorainet, et tõsta esile kohalikku kööki. Näiteks jõuavad lauale Peipsi latikas ja Narva silmud.

Pealinna hinnatud restorani Mekk peakokk, Vokast pärit Rene Uusmees ütles, et lööb tänavusel vastuvõtul kaasa just seetõttu, et see toimub Ida-Virumaal. "Soovin, et Ida-Virumaa ja siinne köögikultuur tuleksid rohkem esile."

Kõik kaheksa peakokka valmistavad vabariigi aastapäevaks ette 3-4 suupistet. Uusmees kasutab ühes Konju mõisa kitsejuustu ja teises Narva silmu. "Kolmas suupiste on vinnutatud veiselihast, mida serveerin mädarõika ja siiakala marjaga, mis lisab natuke slaavi hõngu," rääkis ta.

Kohalikku konteksti püüavad rõhutada teisedki peakokad. Kui selgus, et tänavune presidendi vastuvõtt peetakse Jõhvis, pöördus Virumaa toidutootjaid, -töötlejaid ja toitlustajaid ühendav MTÜ Kohalik Toit aegsasti presidendi kantselei poole. Selgus, et kantselei on koostööst huvitatud, ning Kohaliku Toidu kontaktid edastati kokkadele.

"Me ei ole enam viimastel aastatel valinud välja ühte toitlustajat, kes teeb kogu vastuvõtu toidu, vaid pöördume 6-8 peakoka poole ettepanekuga valmistada valik suupisteid. Nii ka sel korral. Kokkadel soovitati kasutada Virumaa väiketootjate pakutavat toorainet," selgitas presidendi kantselei protokolliosakonna juhataja Piret Reintamm Benno.

Annab lisaväärtuse

Presidendi peakokk Taigo Lepik märkis, et kuna aastapäeva tähistamine on viidud Tallinnast välja, annab piirkondliku eripära väljatoomine üritusele lisaväärtuse.

"Igal kokal jookseb läbi Virumaa teema. Kes kasutab kohalikke marju, kes metssiga, kes koha või räime. Ise võtsin näiteks Narva silmu ja Peipsi sibula. Saatsin MTÜ-le Kohalik Toit palve, kas keegi saaks aidata seentega. Äsja sain kontakti Dello pagariäriga Iisakust, kes pakkus oma soolaseeni. Toortatart kahjuks Virumaalt ei leidnud, aga üldiselt läksid otsingud hästi," rääkis Lepik.

BBQ Cateringi peakokk Aleksandr Nikoškov, kes juhatab vägesid Jõhvi kontserdimaja kohvikus Mozart ja TÜ Narva kolledži kohvikus Muna, tõdes, et kõike soovitut ei õnnestunud Ida-Virumaalt leida. "Midagi saime, aga mitte nii palju kui arvestasime. Näiteks jänest ei saanud."

Täpne menüü on saladus

Nikoškovi suupistetes esindavad Ida-Virumaad näiteks Peipsi kuumsuitsu latikas, Narva silmud ja OÜs Sigwar valmistatud peekon.

"Need on põhikomponendid, millest hakkan suupisteid valmistama. Täpset menüüd ei tohi enne vastuvõttu avaldada. Minu huvi oli kasutada virumaist toitu nii palju kui võimalik, aga pidin vaatama ka maksumust. Oleks ka kalamarja võtnud, aga hind piirab. Valisin kõige tuntumad ja minu arvates paremad Virumaa maitsed."

Muu hulgas lähevad Nikoškovil toorainena käiku OÜ Erra Agro kartulid. Ettevõtte juht Mihkel Olt ütles, et kuigi tegemist pole suure kogusega, on emotsionaalselt tore sellisele üritusele oma toodangut pakkuda. "See on hea mõte, et kui vastuvõtt toimub siinkandis, on ka toit kohalikku päritolu. Selle eest korraldajatele ainult kiitus."

President Toomas Hendrik Ilves kutsus tänavusele vabariigi aastapäeva vastuvõtule 860 külalist.