UUDISED


Maale elama algatus tuleb Virumaa südamesse!
lisatud 12.03.2015

Head Virumaa Koostöökogu piirkonna omavalitsused, aktiivsed kogukonnad!

Oleme kutsunud endale Missost 29.03.15 kell 11:00 Lüganuse Rahvamajja külla endale  Hr. Tiit Niilo, kes on suurt populaarsust kogunud liikumise „Maale elama“ www.maale-elama.ee üks meeskonna liige.

Miks kutsusime külla – aga ikka selleks, et elavdada elu meie piirkonnas ja meie omavalitsustes. Maale elama üheks eesmärgiks on pakkuda inimestele võimalusi tulla elama ja töötama maale.

Maale elama algatuse otsesed eesmärgid on:

  • suurendada ühiskonna teadlikkust maal elamise eeliste ning väljakutsete osas;
  • tõsta maakogukondade avatust uute elaniku suhtes;
  • julgustada kogukondi ja omavalitsusi võtma aktiivset rolli oma inimressursi kujundamisel;
  • tugevdada kogukondade suutlikkust esitleda ja turundada end väärt elukeskkonnana;
  • muuta elukohavahetust linnast maale lihtsamaks ja teadlikumaks.

Infopäeva eesmärgiks on tutvustada Maale elama liikumise tegevusi, kuidas kogukonnad, omavalitsused saavad ennast turundada ja osaleda ettevõtmises. Millist kasu kogukonnad, omavalitsused saavad ning mess maale elama, mida see endast kujutab ja kuidas seal osaleda.

Ootame aktiivseid kogukonna liikmeid, omavalitsuse poolseid otsustajaid infopäevale 29.03.2015 kell 11.00-13.00 Lüganuse rahvamajja, sest tegutsema peame kohe!

Anna oma tulekust teada hiljemalt 25.03.2015 aadressile kadri.kuusmik@viko.ee, info@viko.ee

Rohkem infot Maale elama algatuse kohta leiad www.maale-elama.ee, messi kohta leiad infot siit http://www.maale-elama.ee/maale-elama-2015#.VPb09OH_CVA

 

Virumaa Südames on hea elada ja tööd teha!


Konkurss "Viru Toit parimad 2014!
lisatud 04.03.2015

Konkursi „Viru Toidu parimad 2014“ eesmärgiks on tunnustada Virumaal edukalt tegutsevaid ettevõtjaid, kes tegelevad toidu tootmise ja –töötlemisega ning toitlustamisega. Samuti atraktiivseid edukate tulemustega valdkondlikke projekte, et teadvustada inimestele kohaliku toidu ja toidukultuuri olulisust. 
Tunnustamise kategooriad on järgmised:

  1. Aasta 2014 Virumaa parim toidutootja
  2. Aasta 2014 Virumaa parim toitlustaja
  3. Aasta 2014 Viru Toidu parim tegu

Loe edasi >>

Annetus Ida-Viru Keskhaigla lasteosakonnale
lisatud 03.03.2015

Virumaa Koostöökogu ja Kirderanniku Koostöökogu on ühesoos pidanud liikmetele aastalõpuseminare ning igakord ka traditsioonilise oksjoni läbiviinud.  Viis aastat järjest on oksjonitulu eest soetatud vajaminevaid esemeid Ida-Viru Keskhaigla lasteosakonnale. Seekord saime tänu liikmete lahkele annetusele soetada 3 külmkappi, milles lapsevanemad saavad hoida haiglas olles toidukraami. Aitäh kõikidele annetajatele.

Vaata ka uudist Ida-Viru Keskhaigla kodulehel http://ivkh.ee/et/haiglast/ivkh-uudised/577-oksjonitulust-annetati-lasteosakonnale-kolm-kuelmkappi.html